CNCnet: 13. 08. 2022  | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks | RSS | Public key |  

Návštěvnost
počítadlo.abz.cz

Kultura

* Jak vybírat peníze z bankomatu

Vydáno dne 08. 09. 2005 (9798 přečtení)

Vybírání hotovosti z bankomatu není činnost běžná a rutinní. Uvědomme si, že bankomat je složitý přístroj a jeho obsluha vyžaduje určitý styl. Správný výběr potřebuje čas, proto nespěchejme a nenechme se znervóznit lidmi přešlapujícími nám za zády. Jen tak docílíme uspokojivého provedení ceremonie vytažení dvousetkoruny ze štěrbiny a správného posílení image.


Předně k bankomatu nechodíme sami. K slavnostnímu aktu si s sebou vezmeme přítelkyni, nejlépe blond, atraktivně přioděnou tím lepším z "Vše za 39,-" , nebo černovlasého přítele italského typu, tmavšího odstínu opálení, v tričku bez rukávů, krátce sestřiženého, s pevným řetízkem a zrcadlovými brýlemi posunutými nad čelo.

K bankomatu přistupujeme bez znatelného rozechvění - peněz máme přece habaděj a není se čeho bát. Důležité: peněženka s kartou zůstává až do doby přistoupení k ovládacímu pultu v zadní kapse kalhot, nebo lépe v kabelce přítelkyně, zcela vespod. Kartu si zásadně nepřipravujeme předem, naopak její vytažení lehce prodloužíme, aby si ti sráči ve frontě za námi nemysleli, že se kvůli nim přerazíme. Pamatujme si, že jsme vždy a všude sami sebou a ostatní máme na háku. Aby si nemysleli.

Jakmile tedy vyhledáme kartu, důkladně ji prohlédneme a správným způsobem vsuneme do štěrbiny. Pokud se jí tam nechce, opět ji vyjmeme, znovu pečlivě zkontrolujeme a vsuneme ji tam ještě jednou. Stále nechce. Samozřejmě že bankomat je zasraná mašina, kterou dělali blbci a nemohli někam jasně napsat, jak se to tam strká. Sou to fakt hovada. Zkusíme ji tam tedy dávat ještě jinak, dokud ji automat nevtáhne - pozor, jakmile se tak stane, znechuceně si odfrkneme a potřeseme hlavou. Je to naprosto neodmyslitelně nutná mimoverbální komunikace, kterou dáváte těm za vámi signál "to snad není možný co je to za sráč".

Nyní se pravděpodobně na obrazovce objeví instrukce. Na ty se vysereme, protože jejich čtením bychom opět vyslali dozadu signál, ovšem negativní, ve významu "sem idiot co čte návody a neumí vybírat". Raději zmáčkneme nějaká tlačítka a vyčkáme, co na to stroj. My ale už víme, že bankomat dělali kreteni a proto nás nepřekvapí, když se ani po pěti minutách nic neděje. To je chvíle, kdy bychom se měli začít bavit s přítelkyní nebo s přítelem, aby to nevypadalo blbě. Během hovoru ještě několikrát zkusmo mačkáme tlačítka a objeví-li se karta, ale ne peníze, vyjmeme ji a půjčíme si kartu našeho společníka. Nyní zopakujeme předchozí odstavec. Pokud se z fronty za námi ozvou narážky na neúměrně dlouhou dobu našeho vybírání, zatváříme se buďto nadřazeně - protože teď jsme tady my a ostatní ať se poserou, sereme na ně - nebo znechuceně nad nesmírnou chudobou myšlenek konstruktérů bankomatů, karet a kravaťáků z banky.

Obyčejně se stane, že bankomat se projevuje nepřátelsky spořivě a vybízí nás, abychom zadali nižší částku. Zde je důležité, abychom při snižování cifry nedělali zbytečně velké skoky. Nechce-li nám vydat tisícikorunu, nemačkáme pět set, ale "jiná částka" a zkusíme zadat devět set. Dostaneme-li se touto aproximací pod pět set, vyjmeme kartu a zpražíme ji zpruzeným pohledem, který musí říkat že je vadná a nic jiného! Nikdy to nesmí vypadat, že na kontě nemáme peníze! Následně vložíme opět jinou kartu - vypadá dobře, máme-li jich více a před automatem zvažujeme, z kterého z našich účtů bude nejvýhodnější vybrat dřív, než přeteče. Vybereme dvě sta, rychlým rutinním pohybem vytáhneme kartu a tak rychle jak jen to jde, schováme bankovku do dlaně. Od bankomatu neodcházíme! Nejprve uložíme peníze pečlivě do kapsy nebo do peněženky, poté stejně pečlivě uložíme kartu. Prohodíme při tom pár slov s přítelkyní/přítelem, zkontrolujeme na mobilním telefonu nepřišla-li nám zpráva SMS a teprve poté nevzrušeně odcházíme.

Jak jste na tom?

Podle délky výběru si určete, jakého stupně image jste dosáhli.

* méně než jedna minuta

Jste pravděpodobně hubená přisírka dávno překonaného vychování, zbytečně podlézavý a nadto ňákej moc chytrej.

* jedna až dvě minuty

Stále ještě nemáte dostatečně vyvinuté zdravé sebevědomí. Pocit že za vámi čekají lidé, kteří si také chtějí vybrat, vás ponouká výběr urychlit.

* dvě až tři minuty

To už je lepší, ale pořád z toho trochu čiší připosraná snaha prostě vybrat prachy a vypadnout.

* tři až pět minut

Dobrá práce. Všichní ať dou do hajzlu, je to jejich problém, seru na ně, na čuráky. Teď sem tady já a finíto.

* více než pět minut

Masírka. Vaše myšlení je dokonale čisté, co chtějí ti lidé za vámi vás opravdu ani nenapadá a zbytečně nepřemýšlíte nad nepodstatnými věcmi. Jste absolutně frí, posloucháte svoji žízeň a svoje instinkty, váš odblokovaný telefon vyjadřuje váš definovaný životní styl. Jste v pohodě.

* více než patnáct minut

Bankomat je vážně poškozen, případně se jedná o parkovací automat.

[Akt. známka: 1,40 / Počet hlasů: 25] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Kamil | Vytisknout článek

Novinky
06.06.2008: Meteostanice:
V sekci download je zveřejněna zatím veškerá dokumentace k meteostanici. Více informací viz. www.jakjevenku.info

29.04.2008: Nová linka
Server byl přepojen na novou 50Mbps linku a během dneška můžou být problémy s dostupností kvůli změně DNS záznamů.


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.