CNCnet: 17. 07. 2024  | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Weblinks | RSS | Public key |  

Návštěvnost
počítadlo.abz.cz

Modelařina

* Asterix elektro Advanced - The space technology u mně doma

Vydáno dne 31. 07. 2005 (5775 přečtení)

Nevydržel jsem to a píšu pokračování ještě před záletem po nejnovější úpravě. Tak jsem unesen vlastním dílem - až to není hezký :)

Nic většího než umístění motoru dovnitř trupu se sice nestalo, Asterix tím ale získal vzhled aerodynamického superbrousku a doufám že i letové vlastnosti v kluzu tomu budou nakloněny. Ale i kdyby ne a zůstaly stejné jako minule, ten dojem něčeho co jsem si z laboratoří NACA tajně půjčil na neděli domů, za to stojí.

adv1

Úprava byla velice jednoduchá - z lehké překližky 3mm jsem vykroužil kolečko o stejném průměru jako vnitřek trupu a do něj excentricky ještě jedno menší, pro převodovku. Převodovku s motorem jsem na takto vzniklou motorovou přepážku přišrouboval (aby to bylo za co držet) a přepážku zalepil do trupu hustým kyanoakrylátovým lepidlem tak, aby kužel vrtule navazoval na trup. Vypadalo to velice dokonale, téměř turbovrtulově. Bohužel ale nešla sklopit vrtule :)? Držák listů (trámec) je moc krátkej a než jsem zjistil že se dá koupit delší, uříz jsem z trupu ještě kousek a tak je mezi kuželem a trupem 5mm mezera. Shit!

adv2

Do trupu jsem vypiloval po stranách dva vstupní otvory chladicího vzduchu a přilepil nad ně efektní lapače "JET INTAKE" zhotovené z polovin bílých plastikových lžiček - nápad pochází od autora modelu Lemík, plánek vyšel v RC Revue. Hrst těch lžiček jsem objevil v našem bufetu a chtěl si dvě normálně vzít, ale baba vydedukovala že koupené koblihy s nima asi dlabat nebudu a ztropila kravál. Nakonec mi je prodala po dvou korunách za kus, bestie nenažraná. Ani na stravenky nevrací, čarodějnice!

adv3

Vsunutím motoru do špičky přišla ovšem o svá místa serva, a protože hmotnostně nutné pořadí je motor-baterka-serva-přijímač, musel jsem je posunout o pořádný kus dál a zkrátit táhla. Neplánovaná věc, ale při téhle bezmála generálce trupu, kdy přišlo na řadu i mytí a vysypání nashromážděných bordelů (písek, mrtví broučci, suchá tráva a tak), na mne přišla pečlivost a ze zbytků překližky jsem vyrobil i polopřepážky zabraňující posunu baterií a přijímače. Neobvykle pečlivé, na můj vkus.

adv5

Nakonec přišlo slavnostní nasazení kužele s vrtulí, naložení vnitřku trupu baterkou, přijímačem a servama a zkušební protočení motoru. No, je to paráda. V trupu je teď všechno pěkně uklizený, přehledný a už to nevypadá jako popůlnoční zbastlenina.

Ale dost keců. Koukněte na fotky a pochopte že i když to neni zdaleka dokonalý, mám z toho děsnou radost !

rano1

rano3

rano4

rano5
(Fotky jsou nejspíš z mobilu a škoda, že neměl Kamil lepší foťák, protože mohly být opravdu skvělé. To, že se Kamil opravdu těšil dokresluje i čas nafocení v 6:15 rano :-) Admin


[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: Kamil | Vytisknout článek

Novinky
06.06.2008: Meteostanice:
V sekci download je zveřejněna zatím veškerá dokumentace k meteostanici. Více informací viz. www.jakjevenku.info

29.04.2008: Nová linka
Server byl přepojen na novou 50Mbps linku a během dneška můžou být problémy s dostupností kvůli změně DNS záznamů.


Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.